SIU 2020

28. IEEE SİNYAL İŞLEME ve İLETİŞİM UYGULAMALARI KURULTAYI
5 - 7 Ekim 2020

Gaziantep / Türkiye ONLINE

İstanbul Medipol Üniversitesi

SUNUM VİDEOSU İŞLEMLERİ

Değerli Katılımcımız,

5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında 500'e yakın bildiri sunumu ile çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SİU) Kurultayı için nihai program aşağıdaki gibi belirlenmiştir. Kurultay süresince ana konuşmacıların sunumları, eğitim, seminer ve panel oturumları canlı olarak ana salon linkinden takip edilebilecektir. Bildiri sunumları ise 12 ayrı salondan 10-12 dakikalık video kayıtları üzerinden sağlanacak, bu bildiri sunumlarına ait 3 dakikalık soru-cevap fasılları canlı şekilde gerçekleştirilecektir.

SIU 2020 PROGRAMI

Sunum yapacak olan kayıtlı bildiri sahiplerinin 24 Eylül 2020 Perşembe günü saat 13:00'a kadar sunum videolarını aşağıdaki kıstaslara dikkat edilerek konferans sistemine (bildiri işlemlerinin yapıldığı) yüklemeleri gerekmektedir. Kurultaydaki işleyişin aksamaması için sunum videolarının gönderilmesinin mümkün mertebe son tarihten daha önceki günlerde yapılması konusunda memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz. Sunum videoları herhangi bir program ile kayıt altına alınabilmekte, fakat ücretsiz ve kolay kullanımı sebebiyle Zoom programı tavsiye edilmektedir. Bu program ile sunum videosu oluşturma konusunda temel bir yardımcı dokümana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ZOOM SUNUM VİDEOSU HAZIRLAMA

ZOOM SUNUM VİDEOSUNU BURADAN YÜKLEYEBİLİRSİNİZ

  • Sunum videosunda hem "sunum ekranı", hem de kişinin anlatım sırasındaki "web kamera görüntüsü" beraber şekilde yer almalıdır.
  • Sunum anlatımları "10-12 dakika" arasında olmalıdır.
  • Video dosyasının ismi "bildiri numarası" ile değiştirilmelidir, dosya isminde başka bir bilgi verilmemelidir. Bildiri numarası yerine konferans kayıt numarası kullanılmamalıdır.
  • Dosya formatı "mp4" olarak istenmektedir.
  • Dosya boyutunun en fazla "80 MB" olmasına izin verilmektedir.
  • Önemli Not: Sunum videosu yükleme işleminin bildiriyi sisteme yükleyen yazar tarafından yapılması gerekmektedir.

Düzenleme Kurulu adına
Hüseyin Arslan
Kurultay Başkanı