SIU 2020

28. IEEE SİNYAL İŞLEME ve İLETİŞİM UYGULAMALARI KURULTAYI
5 - 7 Ekim 2020

Gaziantep / Türkiye ONLINE

İstanbul Medipol Üniversitesi

BASKIYA HAZIR BİLDİRİ FORMATI

Baskıya Hazır Bildiri İşlemleri

Bildirilerin, IEEE Xplore veritabanında yayınlanabilmesi için, aşağıdaki kurallara uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. http://siu2020.medipol.edu.tr/tr/BILDIRI-FORMATI.html sayfasındaki formata uygun olarak hazırlanan bildirilere:

 • çift taraflı gizlilik ilkesi nedeniyle kaldırılan ifadelerin (yazar adları, kurum bilgisi, vb.) ve
 • uygun "IEEE Telif Hakkı” ifadesinin

eklenmesi ile bildiriler baskıya hazır hâle getirilir. Baskıya hazır bildiri taslakları aşağıda sunulmuştur:

 • Microsoft Word 2016 formatında hazırlanmış taslak için tıklayınız.
 • Microsoft Word 2003 formatında hazırlanmış taslak için tıklayınız.
 • Latex formatında hazırlanmış taslak için tıklayınız (Bu dosyanın içeriğini aynı klasöre aktarıp, bildirinizi yazabilirsiniz).

Baskıya hazır bildiri örneği (PDF) için tıklayınız.

SİU 2020 Baskıya Hazır Bildiriler için Takip Edilmesi Gereken Adımlar:

Bildirinizin hakem yorumlarına göre revize edildikten sonra, Baskıya Hazır halinin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Kabul edilen bildirilerin IEEE Xplore'de yayınlanabilmesi için, aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir. Aşağıdaki kurallar dışında hazırlanan bildiriler, Kurultayda sunulsa bile, IEEE tarafından formatsal açıdan kabul edilmeyeceğinden, IEEE Xplorer'de yayımlanmayacaktır. Bu sebeple aşağıda belirtilmiş aşamaların tam olarak uygulanması gereklidir.

 1. Bildiri Formatı için mutlaka Kurultay web sayfasında verilen baskıya hazır bildiri formatına uyulmalıdır. (Bu husus çok önemli olup uygun olmayan bildiriler IEEE tarafından indekslenmeyecektir.)
 2. Bildirinin başlık kısmında önce Türkçe sonra İngilizce olmak üzere iki dilde başlık yazılması gerekmektedir.
 3. Bildiri Özeti için önce, "Özetçe" ile başlayan Türkçe özet ve "Anahtar Kelimeler", sonra ise "Abstract" ile başlayan İngilizce özet ve İngilizce anahtar kelimeler "Keywords" verilmelidir. Özetçe, Abstract ve Bildiri Başlığı kısmında, özel semboller, özel karakterler ve matematiksel ifadeler kullanılmamalıdır.
 4. Bildirilerde sayfa numarası bulunmamalıdır.
 5. Bildiri uzunluğu, her şey dâhil 4 sayfayı geçmemelidir.
 6. İki kolon halinde hazırlanacak bildirinin ilk sayfasının sol altında IEEE telif hakkı bildirimi kesinlikle bulunmalıdır. Taslak bildirilerde yer aldığı şekliyle, bildiri ilk sayfasının altına yerleştiriniz:
  • Yazarlarının tümü ABD hükümeti çalışanı olan bildirilerde kullanılması gereken telif hakkı ifadesi: "U.S. Government work not protected by U.S. copyright"
  • Yazarlarının tümü "Crown government" (Birleşik Krallık, Kanada, ve Avusturalya) çalışanı olan bildirilerde kullanılması gereken telif hakkı ifadesi: "978-1-7281-7206-4/20/$31.00 ©2020 Crown"
  • Yazarlarının tümü Avrupa Birliği çalışanı olan bildirilerde kullanılması gereken telif hakkı ifadesi: "978-1-7281-7206-4/20/$31.00 ©2020 European Union"
  • Diğer tüm bildiriler için telif hakkı ifadesi: "978-1-7281-7206-4/20/$31.00 ©2020 IEEE"

Hazırlanan bildirilerin, IEEE Xplore veritabanında yayınlanabilmesi için PDF eXpress uygulaması ile sınanması gerekmektedir. Bu amaçla:

 • Uygulama sayfasında (http://www.pdf-express.org) yer alan "Conference ID” bölümüne "49456XP” kodu yazılarak kayıt oluşturulur.
 • Baskıya hazır bildiriler PDF eXpress uygulamasına yüklenerek, IEEE formatına uygunluğu belirlenir:
  • Uygun olan bildiriler, SİU2020 Bildiri Gönderim Sistemine yüklenmek üzere kaydedilir.
  • Uygun olmayan bildirilerin, sınama raporu uyarınca uygun hâle getirilmesi sağlanır.

PDF eXpress uygunluk testinden geçmiş ve sistem tarafından size gönderilmiş PDF dosyasını, PDF eXpress'in verdiği dosya adı değiştirilmeden, sisteme yükleyin.

IEEE Telif Hakkı Belgesi

IEEE E-Copyright işlemi her bildiri için ayrı ayrı yapılması gerekmektedir. Bir yazarın iki veya daha fazla bildirisi kabul edilmiş ise bu işlemi, her bir bildiri için ayrı ayrı yapması gerekmektedir.

IEEE E-Copyright işlemi ile ilgili bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bildirilerde ilk sayfada sol altta bulunması gereken Telif Hakkı ifadesi yer almayan, IEEE E-Copyright işlemi tamamlanmayan ve PDF eXpress'ten geçtiğine dair onayı olmayan bildiriler, IEEE Xplore'a yüklenememektedir. BU HUSUSLARIN TAMAMININ SAĞLAMASI YAZARLARIN SORUMLULUĞUNDADIR. Bu konulara özen gösterilmesini önemle rica ederiz. Yardım için siu2020@medipol.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.